HOONE KOMPONENDID

Plusseni hooned ehitatakse kõik eelvalitud komponentidest, mis teeb ehituse kiireks, lihtsaks ja riskivabaks. Entusiastlikule majaomanikule oleme lahti kirjutanud, millest ja kuidas Tema uus maja ehitatud on.

Kliki erinevatel komponentidel ning saa kõige kohta täpsemalt teada. Kui midagi jääb selgusetuks, siis võtke meiega ühendust!

RISTKIHTPUIT

Ristkihtpuit on laudadest kihiti kokku liimitud puitpaneel. Sõna ristkiht tuleb sellest, et iga järgnev kiht liimitakse risti eelmise kihiga. See annab paneelile väga hea tugevuse ja täpsuse, sest välistatakse puidu paisumine või kõmmeldumine. Paneelide paksus valitakse vahemikus 80 - 240 mm ja kihte võib olla 3 - 9. 

Ristkihtpuidu kohta öeldakse tihti ka CLT (Cross Laminated Timber) või X-Lam (Cross Laminated) või KLH (Kreuz Lagen Holz).

CLT eelised

+ Tehasetoodang on täpne

+ Kiire ja täpne montaaž

+ Tööjõu vajadus objektil on väike

+ Ehitusobjektil ei teki jäätmeid

+ Rohkem kasulikku pinda

+ Kerge kaal

+ Soojem kui kivi

+ Erakordne õhulekkekindlus

+ Konstruktsioonid peavad vastu tulele

+ Seob süsinikdioksiidi

+ Tervendava mõjuga (biofiilne efekt) 

 

Plaatvundament

Plaatvundament ehitatakse Plusseni kvaliteeti ning standardeid silmas pidades külmasillavabalt. Plaatvundament rajatakse tehases valmistatud elementidest ning valatakse ehitusobjektil koha peal enne hoone seinte püstitamist. Selline loogika tagab kiire ning kvaliteetse töö, mis valmib ainult paari päevaga. Ette jääb valmistada ainult sile liivapadi, mille peale rajatakse hoone vundament. Betoonmasina murevaba töö eeldab suure auto ligipääsu võimalust.

Soojustusena kasutab Plussen Saksa tootja Jackodur XPS'i, mis on analoogsetest toodetest kordades soojapidavam, lambda 0,027 W/mk. 

 

Soojustus

Tänu ristkihtpuidu ja efektiivse soojustuse kombinatsioonile säilitame saledad konstruktsioonid - võrreldes traditsiooniliste ehitusmaterjalidega ligikaudu 30 % õhem seinakonstruktsioon.

Plusseni majad soojustatakse PIR soojustusega, mis on tolmuvaba ja õhutihe. Kogu hoonesein on homogeenne (karkassivaba) ning külmasildateta. 

Küte ja ventilatsioon

Plusseni hoonetes kasutatakse Taani seadmetootja Nilan parimaid kütte-ja ventilatsiooniseadmeid. Seadmed töötavad efektiivselt ning vaikselt, tagades omanikule murevaba sisekliima. 

 
 

Valgustus

Eelpaigaldame üldvalgustuse väliterrassidel, koridoris, esikus, vannitubades ja köögis. Kvaliteetsed Euroopas toodetud LED valgustid integreeritakse seintesse ja lagedesse. Usaldame spetsialiste, kes valivad õige valgustuse arvestades selle värvierastusvõimet, valgustugevust ja arhitektuurset sobivust. Kliendil jääb üle vaid fantaasia lendu lasta ja valida soovitud interjööriga sobituvad aktsentvalgustid.

Päikesepaneelid

Plussenergia tuleb päikesest. Hoone katus näeb välja nagu tavaline must plekk-katus, kuid toodab rohkem energiat kui vanamoodsad sinised päikesepaneelid.

Vajadusel paneme energiat tootma ka seinad või isegi aknaklaasid. Investeering tasub end ära keskmiselt 7 aastaga, mis tähendab, et ülejäänud 23 aastat katab hoone 10 - 20 % sinu eluasemelaenust.
 

 
 

Targa maja automaatika

Hoonetel on standardina automaatikasüsteem, mis võimaldab ülevaadet igast kasutatud kilovatt-tunnist või juhtida oma elektritarbijaid. Integreeritud LED üldvalgustust saab programmeerida lülituma kellaajaliselt sisse-välja, heledaks-tumedaks, külmaks-soojaks vastavalt sinu soovile. Valgustuse võib programmeerida töötama vaid päikesepaneelidega toodetud ja akus salvestatud elektrile. See tähendab, et elektrikatkestuse korral on sinu kodu alati valge. Enda toodetud elektrit võib programmeerida kasutama ka robottolmuimeja ja robotmuruniiduki. Akud laetakse esmajärjekorras päikeseenergiaga.

 
  • LinkedIn - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Facebook - White Circle

Kõik õigused kaitstud © Plussen 2019