Muretu ja tervislik eluviis Tallinna külje all

Lagedil suurepärases asukohas müügis Plusseni ratsionaalsed 120 m2 plussenergiahooned. Standardina on kõik hooned 3 magamistoaga, avara köök-elutoaga ja kahe vannitoaga. Hoone juurde kuulub standardina auto varjualune, riistakuur ja päikeseküllane katusealune puitterrass.

 

Soovi korral võib krundile ehitada lisaks 2 abihoonet, näiteks saunahoone. Hoonete asetus on suunaga idast läände, mis annab lõunapoolsele katusele 100% varjudeta päikesepaistet. Lõunapoolsel katusetahul on hinna sees 10 kW nominaalvõimsusega ilusad päikesepaneelid, mis toodavad omanikule aastas 700 eurot lisatulu! Soovi korral on võimalik lisada kuni 15 kW päikesepaneele kruntide põhjaküljele ja kasvatada oma tulu kuni 2000 euroni aastas. Kõikidele hoonetele saab ostja valida endale meelepärase välisviimistluse ja siseviimistluse. 

Kinnistule on võimalus rajada ka taskukohasemaid B energiaklassi hooneid koostöös teise arendajaga. Huvi korral palun võta ühendust Plusseniga.

 
 

Plaanid

Majad põhinevad Plussen 120 mudeliseeria majal, mida on võimalik valida vastavalt kliendi soovile garaaži, varjualuse või garaaž-tuulekojaga. 

Köetav pind: 116,8-123,2 m2

 

Tuulekoda: 7,1 m2 (valik)

Terrass: 32,8m2

Varjualune/Garaaž: 18,7-20,8 m2

Võta ühendust ja leiame Sulle parima variandi!

1/3
 
 

Hinnad

Plusseni kõik hinnas poliitika garanteerib, et peale ostu ei teki omanikule täiendavaid ettenägematuid kulusid. Loe hinnapoliitika kohta siit.

Hind koosneb kinnistu hinnast ja hoone hinnast. Kinnistu hinna sees on juba tasutud liitumistasud. Kui tekib vajadus suurema kui 25A peakaitsme järele, lisandub täiendav ampritasu Eesti Energia hinnakirja alusel. 

Hoone hinna sees on kogu võtmed kätte lahendus - sealhulgas projektdokumentatsioon, välistrassid, muru, tänavakivid, Roofiti päikesepaneelid, kvaliteetne siseviimistlus ja palju muud. 

Soovitame oma klientidel hinnata eluasemekulusid vähemalt 30 aasta perioodi kohta. Tänapäevased kulukad B-energiaklassi kipsitöödega hooned tekitavad aastas omanikule täiendavalt kuni 2000 eurot kommunaalmaksete lisakulu ja täiendavaid remondikulusid. Plusseni hoonetel puuduvad elektri- ja küttekulud. Vastupidi, teenite aastas garanteeritult ca 700 eurot puhast tulu aastas. 

Lae alla hoone näidishinnakiri ja uuri siseviimistlusmaterjalide  kohta lähemalt.

*Vajuta hinnal ja lae alla krundiplaan

Lagedi - avastamata kasvukeskus

Tallinn on lähemal kui arvad! Elroni mugavad rongid sõidavad 14 korda päevas vanalinna kõrvale Balti jaama kõigest 17 minutit. Võrdluseks, Laagri peatusest sõidavad rongid 22 minutit. Palju reisivale inimesele on Lagedi veelgi mugavam asukoht, sest ühe vahepeatusega rongisõit kestab vaid 8 minutit. Autosõit Viru väljakule kestab keskmiselt 25 minutit. See on sama aeg, mis kulub Viimsi keskusest kesklinna jõudmiseks.

Hobid
Lagedilt voolab läbi Pirita jõgi, mille kallastel on võimalik harrastada tervisesporti. 2018 aastal alustati valgustatud kergliiklusteede rajamisega, mis ühendavad Lagedi Jüriga ja Looga, hiljem ka Tallinna kergliiklusvõrgustikuga. Kergliiklusteed on sobilikud rattasõiduks. Lagedil on võimalik tegeleda ratsutamisega Lagedi ratsaspordikoolis. Lastele pakub põhikool mitmeid huviringe. Aiandushuvilistele jääb lähedale Juhani puukooli taimevalik.

Lagedi on koht, kus uus kohtub vanaga. Endine kogukonnakeskus on hästi välja arendatud infrastruktuuriga, kus on olemas kõik eluks vajalik alates raamatukogust kuni tanklani. Mitmed uusarenduspiirkonnad on Lagedile elama toonud palju noori sarnaselt mõtlevaid inimesi, et luua Lagedist parim kodu oma lastele. Lagedi sobib inimesele, kes naudib ohtrat päikest ja avarust. Lagedi krundid sobivad Plusseni hoonetele energia tootmiseks. Võimalusel saab kinnistu peakaitsme tõsta 50 amprini, et maksimaalselt energia müügist kasu lõigata.

 
 

Tehnilised näitajad

Energiatõhusus
Hooned vastavad passiivmaja kriteeriumidele ning soovi korral võib ostja taotleda passiivmajasertifikaadi. Energiatõhususarv ETA -49 kWh/m2a. Päikeseenergiat arvesse võtmata oleks ETA 11 ehk tegemist oleks liginullenergiahoonele. Vastavalt 01.01.2019 määrusele „Hoone energiatõhususe miinimumnõuded“ peab 120 m2 väikeelamu ETA olema minimaalselt 165, mis vastab energiaklassile „B“. Plusseni hoonete energiaklass on tinglikult „A“, kuid Plussen on teinud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile ettepaneku kasutada ETA<0 korral klassi nimetust A+.

Konstruktsioon
Lagedi krundid on pehme pinnasega, mis võivad hoonete vajumisel anda mõrasid lintvundamendis nagu on juba juhtunud mõnes uusarenduses. Plusseni hooned rajatakse väga toekale plaatvundamendile, millega välistatakse hilisem mõrade tekkimine. Hoonete kandvaks karkassiks on 100 mm ristkihtpuit ning seda ka siseseinte puhul. See annab hoonele hea siseakustika ja ka helipidavuse ruumide vahel. Lisaks on ristkihtpuit hea kõige kinnitamiseks seina külge. Riputa või jalgratas garaaži lakke. Hoonetel on väga hea soojustus, mis annab välispiirete U arvuks 0,08-0,09.

Tervislikkus
Lagedi majade ehitusega jääb CO2 bilanss neutraalseks. Suurimad CO2 heitmed tekivad plaatvundamendist, kuid seda tasakaalustatakse ohtra puidu kasutamisega, mis seob CO2 atmosfäärist puidu sisse. Lisaks planeedi päästmisele võite nautida head tervist, sest puitseintel on tõestatult tervist parandav ja töövõimet tõsteb mõju. Kõik kasutatud materjalid on õigupoolest sedavõrd tervislikud, et sobivad ka allergikutele.

Tehnoloogia
Hooneid köetakse Taani tootja Nilan õhk-õhk tüüpi soojuspumba tippmudeliga. Hoone fassaadil puudub mürisev seade. Kõik, mida te näete või kuulete, on 150 mm õhuvõturest hoone seinas. Seade kasutab ära ventilatsiooni väljaõhu soojuse, jahutades seda madalamaks kui välistemperatuur. Siseruumides tähendab see pidevat ventilatsiooni ja ühtlaselt sooja ruumi. Õhk puhutakse põranda alt akende alla. See hoiab põrandatemperatuuri +21 kraadist kõrgemal ja inimene tunneb end mugavalt ka otse akna all istudes. Pidev ventilatsioon tähendab, et hingate kogu aeg tervislikku madala CO2 sisaldusega õhku, mis tõstab inimese töövõimet.


Hoonetel on spetsialistide poolt lahendatud üldvalgustus. See tagab õigesti valgustatud ruumid, kus lisaks valgustuihedusele pööratakse tähelepanu valguse suunamisele ja värviedastusvõimele. Valgustus on osaliselt automatiseeritud.

  • LinkedIn - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Facebook - White Circle

Kõik õigused kaitstud © Plussen 2019