TRANSPORT

Plussen maja võib ehitada igasse Eestimaa nurka* ilma lisatasuta. Saame seda endale lubada kahel põhjusel. Esiteks on püstitus nii kiire, et mõni päev komandeeringut Missos ei tõsta kulusid. Teiseks toome peamised ehitusmaterjalid otse tehastest Belgiast, Põlvast, Tartust või lähimast betoonitehasest. Seega ei teki olulist täiendavat kilometraaži võrreldes pealinnaga.

 

Transport seab nõudeid krundi omanikule:

1. Raudbetoonvundamendi ehituseks nõuab 32 t kaaluv betoonimikser tugevat pinnast, ka vihmase ilmaga.

2. Ristkihtpuitelemendid võivad olla kuni 4,2 m laiad, minimaalne ligipääsutee laius soovitavalt 5 meetrit, arvestada pööramisvõimalustega.

3. Vahetult objekti kõrval on vajalik tasane pinnas tõstetöödeks - ristkihtpuit, fermid, muu materjal.

4. Kui on vajalik liiklusluba või tänava sulgemise luba, organiseerib selle Plussen.

5. *Praami või laevaga veostele lisandub täiendav transporditasu.

 

PÜSTITAMINE

Külmumata pinnase korral kestab platsi ettevalmistus, välistrasside paigaldus ja vundamendi valamine 1-2 nädalat. Vundamendi valmimisest alates sarnaneb Plusseni hoone püstitus pigem mööbli kokkupanekuga. Saabub kraanaga rekka, mis paigaldab 1-2 päeva jooksul seinad ja katuse. Seejärel paigaldab aknafirma enda toodetud aknad, uksefirma enda toodetud uksed, katusefirma enda toodetud katuse ja soojustuse tarnija soojustuse. Seejärel sekkuvad järgmised eritööde spetsialistid - elektritööd, kütte-ventilatsioonitööd ja vee-kanalisatsioonitööd teostavad oma valdkonna kogenud ettevõtted. Sisseehitatav mööbel ja parkett paigaldatakse Plusseni kogenud puuseppade poolt. Ehituskiirus sõltub eritööde spetsialistide töögraafikust ja tehasetoodete valmimise kiirusest. Hoonete püstitamine on vaikne ja puhas töö, mille käigus ei teki ehitusjäätmeid, sest kõik detailid on tehases eeltoodetud.

 

UTILISEERIMINE

Plusseni hooneid pole võimalik lammutada, sest tugev puitkonstruktsioon ei purune piisavalt väikesteks tükkideks. Kuid võrreldes tavapäraste hoonetega on Plusseni hooneid võimalik lihtsalt demonteerida tavalise akutrelliga. Sedasi on võimalik kõiki kasutatud materjale käidelda parimal viisil või võtta uuesti taaskasutusse. Monteeritavus on sedavõrd suur, et vajadusel võite 100 aasta pärast oma hoone algosadeks lahti võtta ning selle uuesti püstitada kasvõi Rocca al Maresse.

  • LinkedIn - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Facebook - White Circle

Kõik õigused kaitstud © Plussen 2019